SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wizyta myśliwych - 15.01.2015

Email Drukuj PDF

Dnia 15.01.2015r. naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście: pan Wiesław Krupa – prezes Koła Łowieckiego „Diana” oraz pan Mieczysław Struzik – prezes Koła Łowieckiego „Łoś”. Panowie przywitali się z uczniami tradycyjnym powitaniem leśników i myśliwych „Darz bór”. Wyjaśnili historię tego powitania. Na początku spotkania pogratulowali jeszcze raz uczniowi kl.II Kamilowi Dymkowi nagrody uzyskanej w XI Wojewódzkim Konkursie Twórczości Dzieci i Młodzieży pt.: ”Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa” org. przez ZS w Pogwizdowie. Podczas pogadanki goście przypomnieli, że 30% naszego kraju stanowią lasy, a żyjące w nich zwierzęta są własnością Skarbu Państwa. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego odbywają się odstrzały zwierząt np.:dzika. Nasi goście w trakcie spotkania  podkreślili również, że zwierzęta domowe nie są zabawkami. Musimy sprawować nad nimi opiekę i  być odpowiedzialnymi za ich los. Panowie zadawali wiele pytań, z którymi uczniowie świetnie sobie radzili. Wykazali się dużą wiedzą nt sposobów przygotowania się zwierząt do zimy, znajomością gatunków ptaków zarówno tych, które odlatują jak i tych, które pozostają w Polsce na zimę. Na pożegnanie myśliwi przekazali słoninkę zachęcając do systematycznego dokarmiania ptaków. Niespodzianką były również słodycze. Serdecznie dziękujemy miłym gościom za owocne spotkanie i czekamy na kolejne. (A.Foryt)

Poprawiony: poniedziałek, 19 stycznia 2015 12:22