SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkanie z panią doktor - 8.01.2015

Email Drukuj PDF

W dniu 8.01.2015 r. odbyło się spotkanie uczniów klas I - VI z panią doktor Grażyną Pazdro, która wykorzystując prezentację multimedialną, wygłosiła prelekcję na temat : „Zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związane z nieprawidłowym odżywianiem – jak rozpoznawać chorobę i gdzie szukać pomocy?’. Omówiła przyczyny otyłości wśród dzieci i młodzieży. Następnie przedstawiła jej zgubny wpływ na kondycję zdrowotną człowieka. Wyjaśniła, jak obliczyć BMI i co z tego wynika. Powiedziała także o innych zaburzeniach odżywiania, o skutkach niedoboru masy ciała, o anoreksji i bulimii. Na zakończenie wyjaśniła, jak pomóc człowiekowi cierpiącemu na te dolegliwości i gdzie może on szukać pomocy. Po prelekcji uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na interesujące ich tematy dotyczące zdrowia. Na koniec dzieci otrzymały od pani doktor drobne upominki, które będą im przypominać o tym, aby należycie dbały o swoje zdrowie. (B.Borzęcka)

 

Poprawiony: piątek, 16 stycznia 2015 12:57