Świąteczny tydzień

Święta Bożego Narodzenia to czas pełen magii, czarów, radości i piękna. Czas spełniania marzeń i okazywania sobie wzajemnej troski i miłości. Jest to okres obfitujący w wiele tradycji. Jedną z nich jest strojenie choinki. Przedszkolaki w czasie zajęć plastycznych miały okazję wykonać ozdoby choinkowe np. kolorowe ptaszki, uśmiechnięte aniołki i bardzo długi papierowy łańcuch.
W czasie świątecznego tygodnia dzieci uczyły się śpiewać tradycyjne kolędy, jak również piosenki o tematyce zimowo-świątecznej. Dowiedziały się  dlaczego przy wigilijnym stole powinno pojawić się miejsce dla wędrowca oraz skąd się wziął zwyczaj serwowania 12 potraw.  Maluchy bardzo chętnie opowiadały o zwyczajach i tradycjach świątecznych panujących w ich domach. Na zajęciach gościliśmy panią Zofię  Szewc, mamę Julki i Radusia, która czytała nam świąteczne opowieści o wieczorze wigilijnym, świątecznych wróżkach, śpiących elfach, pomocnikach Świętego Mikołaja oraz bożonarodzeniowej choince. Zwieńczeniem świątecznego tygodnia było dzielenie się opłatkiem i  składanie sobie świątecznych życzeń a także smakowanie potraw z wigilijnego stołu.

Poprawiony: piątek, 12 lipca 2013 13:24