Spotkanie z myśliwymi - 27.04.2023

27 kwietnia 2023r. naszą szkołę odwiedzili myśliwi z Koła Łowieckiego „Łoś” z Mielca p. Mieczysław Struzik i p. Edward Gwóźdź. Pan Edward opowiadał dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje jego mieszkańców. Uczulał na to, aby nie zaśmiecać lasu. W trakcie spotkania pan myśliwy zaprezentował ptaki, które bytują u nas przez cały rok (wróbel, sikorka, sójka, dzięcioł…) oraz te, które odlatują na zimę (bocian, jaskółka, dudek, wilga, słowik, gołąb grzywacz, żuraw, kukułka, czajka, gęś gęgawa…). Dzieci miały okazję usłyszeć odgłosy naszych skrzydlatych przyjaciół w porze godów. Panowie zaprezentowali niektóre trofea myśliwskie, m.in. poroże jelenia, koziołka, łosia, daniela. Opowiedzieli o zwyczajach niektórych zwierząt. Dzieci usłyszały głos m.in. rysia, łosia, daniela, wilka, lisa. Myśliwi zachęcali do „rozumienia przyrody”. Przytoczyli słowa Jana Pawła II, który zwrócił się do myśliwych: „Dbajcie o naszą ojczystą przyrodę”. Pan Mieczysław Struzik kolejny raz zaprosił nas do udziału w konkursie plastycznym „Święty Hubert wzorem współczesnego ekologa”. Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań panom myśliwym oraz mogli usłyszeli sygnały myśliwskie. Uczniowie wręczyli miłym Gościom podziękowania i zaprosili na kolejne spotkania. Wszyscy wspólnie uznali, że spotkanie było bardzo interesującą lekcją przyrody.(A.Foryt)

Poprawiony: poniedziałek, 08 maja 2023 08:37