ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „DOBRO MA MOC”

Dobro to czyn, który przynosi komuś radość lub jest dla kogoś pomocą. Jest elementarnym pojęciem moralnym, określającym pozytywną wartość wszelkich czynów i zachowań. Każdy z nas inaczej odbiera dobro. Można go postrzegać jako szacunek, dobroć, rodzinę, współdziałanie, Ojczyznę, wrażliwość na krzywdę innych ludzi i zwierząt, udzielanie pomocy potrzebującym, poznawanie wzorów godnych naśladowania, rozwiązywanie konfliktów drogą pokojową. Dlatego nauczycielki z Przedszkola w Książnicach chcąc zmotywować dzieci do poznawania dobra w różnych aspektach zorganizowały ogólnopolski konkurs plastyczny „Dobro ma moc”. Celem konkursu było szerzenie wśród dzieci postaw prospołecznych, zachęcanie do dzielenia się pomocą, właściwego reagowania na krzywdę drugiego człowieka. Rozstrzygnięcie odbyło się 18.11.2022 roku. Prace konkursowe oceniane były w kategorii wiekowej 5-6 latki. Komisja konkursowa podczas oceny prac brała pod uwagę walory artystyczne i estetyczne, ciekawe przedstawienie tematu, a przede wszystkim samodzielność wykonania pracy przez dziecko.

Organizatorzy serdecznie dziękują za  udział  w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Dobro ma moc”. Wszystkie prace są piękne i zasługują na słowa uznania, jednak po długiej naradzie komisja konkursowa nagrodziła i wyróżniła następujące osoby:

Lena Zboch 5 lat, Chorzelów

Julia Warchołek 5 lat, Kłaj