Wycieczka klas I-III do Kurozwęk i Korytnicy - 10.06.2022

10 czerwca uczniowie klas I – III wraz z wychowawczyniami - paniami: Bernadetą Borzęcką, Teresą Burdzy, Anną Foryt i rodzicami- wyjechali na wycieczkę do Kurozwęk i Korytnicy w woj. świętokrzyskim. Pierwszym punktem wycieczki było pokonanie bukowego labiryntu i odnalezienie postaci z bajek znajdujących się wewnątrz niego. Przejście przez labirynt było nie lada wyzwaniem, każdy mógł sprawdzić swą zdolność orientacji w terenie i umiejętność czytania mapy. Kolejnym punktem programu była wizyta w zagrodzie z bizonami. Wędrując specjalnie przygotowanym wozem między bizonami i oglądając te zwierzęta z bliska, dzieci przeżyły niezapomniane chwile. Po safari bizon przyszedł czas na zabawę na placu zabaw, kupowanie pamiątek i spacer po mini zoo.  Tam dzieci  mogły zobaczyć  osiołki i kucyki.  Mieli również okazję spacerować po parku urządzonym w stylu angielskim i podziwiać jego główną atrakcję czyli przepiękne platany klonolistne. Ostatnim punktem wycieczki, ale chyba najbardziej oczekiwanym przez miłośników koni i jazdy konnej była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym „Stajnia nad Strumykiem” w Korytnicy. Podczas wizyty uczniowie oglądali zagrodę, stajnię i boksy, poznali mieszkańców stadniny oraz wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Zdrowy posiłek dla konia” podczas których przygotowali wspaniałe i bardzo pomysłowe torciki dla koni. Największą atrakcją była przejażdżka na koniu. Po wrażeniach jeździeckich odbyły się wspólne zabawy na świeżym powietrzu. Ta wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszyscy bardzo zadowoleni i pełni niezapomnianych wrażeń późnym popołudniem szczęśliwie wrócili do swoich domów.(B.Borzęcka)

Poprawiony: niedziela, 19 czerwca 2022 20:41