Dzień Sportu -1.06.2022

1 czerwca 2022 roku w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Sportu połączony z długo wyczekiwanym przez wszystkie przedszkolaki Dniem Dziecka. Ruch to nieodłączny element prawidłowego rozwoju dzieci. Kształtuje ich organizm, wpływa na rozwój fizyczny, psychiczny i społeczny oraz daje im ogromną radość. Poprzez aktywność fizyczną przedszkolaki, poznają swoje ciało, możliwości i umiejętności, a także nabywają wszelkich sprawności, potrzebnych im w późniejszym życiu. W trakcie sportowej rywalizacji dzieci brały udział w różnych konkurencjach - bieg na czas, omijanie przeszkód, rzut do celu, marsz z woreczkiem na głowie. Nie zabrakło także zabaw z chustą animacyjną, rozwiązywania zagadek o sporcie oraz oglądania prezentacji multimedialnej. Po wyczerpujących ćwiczeniach przedszkolaki wzmocniły się pysznym, zdrowym, pełnym witamin soczkiem. Dzisiejszy dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń zakończył się lodową niespodzianką oraz zasłużonymi medalami. Wszyscy doskonale się bawili, a każdy uczestnik naszej olimpiady został nagrodzony ogromnymi brawami.

Wszystkim dzieciom tym małym i dużym życzymy uśmiechu, radości i samych wspaniałych chwil! (N. Wątorek)

Poprawiony: czwartek, 02 czerwca 2022 08:11