Planeta Energii - ogólnopolski konkurs edukacyjny 2012.

Planeta Energii - ogólnopolski konkurs edukacyjny 2012.
Od łuczywa do żarówki
Jak to się dzieje?
Gdy zostaję sam
Czy możliwe jest?
Bezpieczne wakacje
Racjonalne korzystanie
Spotkanie z elektrykiem
Spotkanie z programistą
Wizyta w Przedszkolu nr 9
Wycieczka do Elektrociepłownia
Mini muzeum
Stare urządzenia
Zajęcia dla przedszkolaków
Wizyta przedszkolaków z PM nr 9
Wszystkie strony

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas młodszych naszej szkoły biorą udział  w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym „Planeta Energii”. Akcja organizowana jest przez grupę ENERGA i  ma na celu  propagowanie wśród najmłodszych wiedzy na temat energii elektrycznej oraz niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieprawidłowe korzystanie z urządzeń elektrycznych. Dzięki zadaniom skupionym wokół zagadnienia „W krainie prądu elektrycznego”, obejmującego 6 tematów oraz poprzez realizację dodatkowych działań edukacyjnych najmłodsi uczniowie naszej szkoły dowiedzą się m.in. skąd się bierze prąd i jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są podstawowe źródła energii elektrycznej oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niej korzystać. Poznają także zasady bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych.

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2012 20:07