SZKOŁA KSIĄŻNICE

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

KSIĄŻNICE 91, 39-300 MIELEC, Tel/Fax: 17 7731160, E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , NIP: 8172191243

 

Spotkanie z policjantem - 19.09.2023

Email Drukuj PDF

19 września odbyło się w naszej szkole spotkanie klas I-IV z Panem Dzielnicowym Danielem Grzanką, który przeprowadził prelekcję nt. „Zadbaj o swoje bezpieczeństwo”. Policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Przestrzegał najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi osobami i zwierzętami. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Zadawali wiele pytań i dzielili się swoimi doświadczeniami. Mamy nadzieję, że wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce.

Poprawiony: czwartek, 21 września 2023 17:04
 

Owce kameruńskie – wizyta w gospodarstwie

Email Drukuj PDF

20 września uczniowie klasy II i III odwiedzili gospodarstwo, w którym hodowane są owce kameruńskie. Właścicielami gospodarstwa są Państwo Adelajda i Janusz Pogodowie. Pani Ada w bardzo ciekawy sposób przekazała nam wiele ciekawostek dotyczących owiec. Rasa tych owiec pochodzi z zachodniej Afryki, głównie z Kamerunu i Wybrzeża Kości Słoniowej. Nie wymagają strzyżenia bo są to owce szerstne, bez runa. Dowiedzieliśmy się także, że zwierzęta te są mało wymagające i łatwe w utrzymaniu. Wymagają ochrony przed deszczem, dobrego siana, stałego dostępu do wody i uwielbiają wygryzać każda zieloną trawkę. Uczniowie mieli okazję karmić owieczki ich przysmakiem - suchym chlebem.

Serdecznie dziękujemy Pani Adelajdzie Pogodzie za przyjęcie nas w swoim gospodarstwie, przekazanie wielu przydatnych informacji oraz za poświęcony czas i owocną współpracę. (D. Pryga)